
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 62 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.022" (0.56mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of 04023A620JAT2A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.022UF 250V X7R RADIAL
CAP CER 5600PF 16V X7R 1206
CAP CER 15UF 10V X5R RADIAL
CAP CER 62PF 25V NP0 0402
CONN PLUG FMALE 16POS GOLD CRIMP
IC RTC CLK/CALENDAR SPI 16-QFN
IC TRANSCEIVER FULL 4/3 24SOIC