VJ0603D620GXBAJ
Description
CAP CER 62PF 100V C0G/NP0 0603
DataSheet
VJ0603D620GXBAJ PDF
Part Status:Active
Capacitance:62 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.037" (0.94mm)