VJ1206Y824KXJRW1BC
Description
CAP CER 0.82UF 16V X7R 1206
DataSheet
VJ1206Y824KXJRW1BC PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.82 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)