GJM0335C1E4R8BB01D
Description
CAP CER 4.8PF 25V NP0 0201
DataSheet
GJM0335C1E4R8BB01D PDF
Type Description
Series:GJM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:4.8 pF
Tolerance:±0.1pF
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)