1812J4K00150JCT
Description
CAP CER 15PF 4KV C0G/NP0 1812
DataSheet
1812J4K00150JCT PDF
Part Status:Active
Capacitance:15 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:4000V (4kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)