1808Y0630182KDR
Description
CAP CER 1800PF 63V X7R 1808
DataSheet
1808Y0630182KDR PDF
Part Status:Active
Capacitance:1800 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:63V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination, High Temperature
Ratings:-
Applications:High Reliability, Boardflex Sensitive
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)