
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 150 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| Temperature Coefficient: | X7R (2R1) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.063" (1.60mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of 1206J0630151JXT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0805
CAP CER 820PF 1.5KV X7R 1825
CAP CER 2200PF 250V X7R 0603
CAP CER 1206 11PF 50V ULTRA STAB
CAP CER 150PF 63V X7R 1206
CAP CER 2200PF 500V X7R 1808
CAP CER 18PF 16V C0G/NP0 1210