
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SkyCap® SR |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 220 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.100" (2.54mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.100" (2.54mm) |
| Lead Style: | Formed Leads - Kinked |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of SR071A221KARTR1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 6800PF 50V X7R 0603
CAP CER 270PF 16V C0G/NP0 0603
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0603
CAP CER 1210 18PF 16V ULTRA STAB
CAP CER 390PF 200V X7R 1206
CAP CER 220PF 100V NP0 RADIAL
CAP CER 9.4PF 25V R2H 0201