
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1800 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.034" (0.87mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 15000 |
Current price of VJ0603Y182MXBPW1BC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0805 10NF 25V C0G 5%
CAP CER 1UF 100V X7R 1812
CAP CER 1800PF 200V X7R 1210
CAP CER 1210 300PF 100V ULTRA ST
CAP CER 1800PF 100V X7R 0603
CAP CER 680PF 1KV X7R 1825
CONN HEADER SMD 34POS 2.54MM