CK45-R3AD681K-GRA
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CAP CER 680PF 1KV RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CK45-R3AD681K-GRA PDF
Type Description
Series:CK45-RR
Package:Bulk
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:680 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:R
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C
Features:High Voltage, Low Dissipation Factor
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.374" Dia (9.50mm)
Height - Seated (Max):0.531" (13.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)