
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MA |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.15 µF |
| Tolerance: | -20%, +80% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | Y5V (F) |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MA1206YV154Z500 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1206 24PF 10V ULTRA STAB
CAP CER 0805 1.8PF 10V ULTRA STA
CAP CER
CAP CER 2200PF 100V X7R 1206
CAP CER 0.15UF 50V Y5V 1206
IC REG CTRLR MULT TOPOLOGY 16SO
LED ORANGE CLEAR GULL WING SMD