C901U120JZSDAAWL20
Description
CAP CER 12PF 440VAC SL RADIAL
DataSheet
C901U120JZSDAAWL20 PDF
Type Description
Series:C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:12 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:440VAC
Temperature Coefficient:SL
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:X1, Y2
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)