
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1000 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 2000V (2kV) |
| Temperature Coefficient: | X7S |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Voltage |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.087" (2.20mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C3225X7S3D102K200AA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1800PF 200V X7R 1206
CAP CER 18PF 400VAC SL RADIAL
CAP CER 10000PF 100V JB 0805
CAP CER 330PF 25V NP0 0805
CAP CER 1000PF 2KV X7S 1210
SLEEVE, 0.375 IN DIA X 0.5 IN W
EVOSIGNAL; MIDI BEACON; TWINFLAS