18125A273GAT2A
Description
CAP CER 0.027UF 50V NP0 1812
DataSheet
18125A273GAT2A PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.027 µF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.040" (1.02mm)