VJ1812Y273JBEAT4X
Description
CAP CER 0.027UF 500V X7R 1812
DataSheet
VJ1812Y273JBEAT4X PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.027 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)