
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | U |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 24 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Ultra Low ESR |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 12101U240FAT2A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 120PF 250V C0G/NP0 1825
CAP CER 0.56UF 50V X7R 1210
CAP CER 0.27UF 10V X7R 1210
CAP CER 100PF 630V X7R 1808
CAP CER 24PF 100V NP0 1210
CAP CER MLCC
CAP CER 8.2PF 16V C0G 01005