
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GoldMax 300 Comm C0G |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2700 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.200" (5.08mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.200" (5.08mm) |
| Lead Style: | Formed Leads |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of C317C272J3G5TA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1PF 10V NP0 0402
CAP CER 0.015UF 16V X7R 1825
CAP CER 0.047UF 25V X7R 1206
CAP CER 1206 18NF 10V ULTRA STAB
CAP CER 2700PF 25V C0G/NP0 RAD
CAP CER 1800PF 500V X7R 1210
PMI .250" LED 28V TAB DIFF GREEN