
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CGJ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Capacitance: | 1.5 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 6.3V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.90mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 | ||
| 8000 | ||
| 12000 |
Current price of CGJ3E1X7R0J155K080AC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 27PF 25V C0G/NP0 RADIAL
CAP CER 180PF 500V C0G/NP0 2225
CAP CER 1206 3.9NF 100V ULTRA ST
CAP CER 1.5UF 6.3V X7R 0603
CONN HEADER VERT 16POS 3MM
CONN RCPT MALE 43POS GOLD CRIMP
CAP CER 7PF 440VAC C0G/NP0 RAD