
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.039 µF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| Temperature Coefficient: | X7R (2R1) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.063" (1.60mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20000 |
Current price of 1206J0630393JXR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 3.9PF 500V C0G/NP0 1111
CAP CER MLCC
CAP CER 1210 62PF 25V ULTRA STAB
CAP CER 0.039UF 63V X7R 1206
CAP CER 0.015UF 25V U2J 0603
CAP CER 0.1UF 25V NP0 1206
RED LED DOMELIGHT