VY1152M41Y5UQ83LX
Description
CAP CER 1500PF 760VAC Y5U RADIAL
DataSheet
VY1152M41Y5UQ83LX PDF
Type Description
Series:VY1
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:1500 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:760VAC
Temperature Coefficient:Y5U (E)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.413" Dia (10.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.492" (12.50mm)