MA1206XR562K160
Description
CAP CER 5600PF 16V X7R 1206
DataSheet
MA1206XR562K160 PDF
Part Status:Active
Capacitance:5600 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm)