
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CS |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 10000 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 1000V (1kV) |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CS1210KKX7RCBB103 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 680PF 63V C0G/NP0 0805
CAP CER 33PF 100V C0G/NP0 2220
CAP CER 1206 3.9PF 50V ULTRA STA
CAP CER 6800PF 630V X7R 0805
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1210
BOX PIN ASSY RT ANG 77 POS
ETHERNET SWITCH DIN-RAIL UNMANAG