
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.018 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | High Temperature |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.076" (1.94mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of VJ1210Y183KLXAJ32 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.033UF 63V X7R 1812
CAP CER 0.012UF 50V X7R 2220
CAP CER 0.018UF 10V U2J 1206
CAP CER 18000 PF 25V X7R 1210 PB
CAP CER 3300PF 200V C0G/NP0 RAD
HEATSINK 45X45X20MM XCUT
XTAL OSC VCXO 10.6000MHZ CMOS