GRM21BC80G226ME39L
Description
CAP CER 22UF 4V X6S 0805
DataSheet
GRM21BC80G226ME39L PDF
Type Description
Series:GRM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:22 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:4V
Temperature Coefficient:X6S
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.053" (1.35mm)