A331K15C0GH5UAA
Description
CAP CER 330PF 100V C0G/NP0 AXIAL
DataSheet
A331K15C0GH5UAA PDF
Type Description
Series:A
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:330 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)