RHS7G2A182J1M2H01A
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 1800PF 100V CCG RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
RHS7G2A182J1M2H01A PDF
Type Description
Series:RHS
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:1800 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:CCG
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Features:-
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)