
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CHV |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.047 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 1000V (1kV) |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Voltage |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CHV1206N1K0473KXT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1812 1.1NF 100V ULTRA ST
CAP CER 3900PF 50V X7R 0805
CAP CER 0.015UF 100V X7R 0603
CAP CER 0.047UF 1KV X7R 1206
OSC XO 75MHZ 3.3V PECL
CONN RCPT FMALE 32POS CRIMP
CRYSTAL 12.0000MHZ 8PF