
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 4 pF |
| Tolerance: | ±0.25pF |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | CH |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Features: | Low ESL |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.90mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of C1608CH1H040C080AA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 1206
CAP CER 0.022UF 25V X7R 1206
CAP CER 0.27UF 16V U2J 1812
CAP CER 4PF 50V CH 0603
CAP CER 0.015UF 10V X7R 1825
CONN FMALE INSERT 4POS SOLDER
MOD THYRISTOR DUAL 12KV