
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 680 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 4000V (4kV) |
| Temperature Coefficient: | X7R (2R1) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 2220 (5750 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 2220J4K00681JXT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1812
CAP CER 560PF 450V C0G RADIAL
CAP CER 820PF 6KV X7R 1825
CAP CER 680PF 4KV X7R 2220
FIXED INDUCTOR 270NH
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ HCMOS
14G 1.0" HP SERIES TIP ID .063"