C1206X332G3GEC7210
Description
CAP CER 1206 3.3NF 25V C0G 2%
DataSheet
C1206X332G3GEC7210 PDF
Type Description
Series:ESD SMD Comm C0G
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:3300 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL, Soft Termination
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive, ESD Protection
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.039" (0.98mm)