C921U102KZYDBAWL35
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CAP CER 1000PF 440VAC Y5P RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
C921U102KZYDBAWL35 PDF
Type Description
Series:C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:1000 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:440VAC
Temperature Coefficient:Y5P (B)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:X1, Y2
Applications:Safety
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)