RCE7U2J470J2M1H03A
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 47PF 630V U2J RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
RCE7U2J470J2M1H03A PDF
Type Description
Series:RCE
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:47 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:U2J
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.217" Dia x 0.124" L (5.50mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)