
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 470 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 250V |
| Temperature Coefficient: | X7R (2R1) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Voltage |
| Ratings: | X1, Y2 |
| Applications: | Safety |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 2211 (5728 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.100" (2.54mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 8000 |
Current price of 2211JA250471KXRSP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 560PF 1.2KV C0G/NP0 1825
CAP CER 56PF 500V C0G/NP0 0805
CAP CER 2200PF 2KV X7R 1812
CAP CER 3300PF 2.5KV X7R 1825
CAP CER 470PF 250V X7R 2211
CAP CER 1210 6.8NF 10V ULTRA STA
CAP CER 2700PF 25V C0G/NP0 2225