
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AxiMax 400 Comm C0G |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2000 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 200V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 200 |
Current price of C430C202J2G5TA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER
CAP CER 3300PF 50V X8R 0603
CAP CER NPO 0805
CAP CER 1000PF 1.5KV X7R 1210
CAP CER 2000PF 200V C0G AXIAL
CAP CER 0.4PF 250V NP0 0603
CONN RF COAX RECEPTACLE