12065A302JAT2A
Description
CAP CER 3000PF 50V NP0 1206
DataSheet
12065A302JAT2A PDF
Part Status:Active
Capacitance:3000 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.050" (1.27mm)