C907U510JZSDBAWL40
Description
CAP CER 51PF 440VAC SL RADIAL
DataSheet
C907U510JZSDBAWL40 PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:51 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:440VAC
Temperature Coefficient:SL
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)