MA0805YV103M250
Description
CAP CER 0.01UF 25V Y5V 0805
DataSheet
MA0805YV103M250 PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.01 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.25mm)