C06CF0R1C-9UN-X1T
Manufacturer
NOVACAP
VIGOR # :
Description
CAP CER 0603
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
C06CF0R1C-9UN-X1T PDF
Type Description
Series:CF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.1 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)