C2012CH2E272J125AA
Description
CAP CER 2700PF 250V CH 0805
DataSheet
C2012CH2E272J125AA PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:2700 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:CH
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Features:-
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)