
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 4.7 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Temperature Coefficient: | Y5V (F) |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C1206Y5V250-475MNP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 4700PF 25V C0G/NP0 1210
CAP CER 270PF 10V C0G/NP0 2225
CAP CER 0.018UF 50V X7R 1210
CAP CER 4.7UF 25V Y5V 1206
CAP CER 820PF 630V X7R 1206
MEMS OSC XO 62.5000MHZ CMOS SMD
CONN PLUG FMALE 4P SILV SLDR CUP