
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FK |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Capacitance: | 3.3 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.217" (5.50mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Style: | Formed Leads |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 |
Current price of FK14X7R1E335K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 12PF 250V C0G/NP0 1812
CAP CER 0805 1.2NF 50V ULTRA STA
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0402
CAP CER 3.3UF 25V X7R RADIAL
CAP CER 1.9PF 250V NP0 0805
CAP CER 33PF 2KV C0G/NP0 2220
LABEL HEAT SHRINKABLE YELLOW