
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Mono-Kap™ K |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 560 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.220" (5.60mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 12000 |
Current price of K561M15X7RH5TL2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 220PF 200V C0G/NP0 2220
CAP CER 51PF 100V C0G/NP0 1206
CAP CER 0603 120PF 50V ULTRA STA
CAP CER 560PF 100V X7R RADIAL
CAP CER 1000PF 250VAC C0G 1808
CAP CER 1500PF 100V X7R 1206
CBL ASSY BNC PLUG-PLUG 40'