
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TWX |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1500 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 14000V (14kV) |
| Temperature Coefficient: | R85 |
| Operating Temperature: | - |
| Features: | High Voltage |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Package / Case: | Nonstandard, Screw Terminals |
| Size / Dimension: | 3.740" Dia (95.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 6.378" (162.00mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of WX095162WJ15236BJ1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 120PF 1.2KV C0G/NP0 1206
CAP CER 1210 560PF 50V ULTRA STA
CAP CER 470PF 250V X7R 1206
CAP CER 470PF 16V C0G/NP0 2220
CAP CER 1500PF 14KV SCREW
CONN RCPT MALE 13POS GOLD CRIMP
HIGH VOLTAGE (32V-80V) BUCK-BOOS