1812Y1K00271MDT
Description
CAP CER 270PF 1KV X7R 1812
DataSheet
1812Y1K00271MDT PDF
Part Status:Active
Capacitance:270 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)