VJ2225A393JBBAT4X
Description
CAP CER 0.039UF 100V NP0 2225
DataSheet
VJ2225A393JBBAT4X PDF
Type Description
Series:VJ OMD
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.039 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination, High Voltage
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive
Package / Case:2225 (5763 Metric)
Size / Dimension:0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)