
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1200 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 500V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 (1B) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1825 (4564 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 1825Y5000122JCT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 22PF 63V C0G/NP0 0805
CAP CER 4700PF 10V X7R 0306
CAP CER 0.027UF 500V X7R AXIAL
CAP CER 0.082UF 50V X7R 0805
CAP CER 0.1UF 25V Y5V 0603
CAP CER 1200PF 500V C0G/NP0 1825
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H