
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-55681, CDR31 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 4.7 pF |
| Tolerance: | ±0.25pF |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | BP |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability |
| Failure Rate: | P (0.1%) |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.051" (1.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of CDR31BP4R7BCZPAT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 820PF 630V X7R 1206
CAP CER 3900PF 2.5KV X7R 2220
CAP CER 270PF 250V C0G RADIAL
CAP CER 4.7PF 100V BP 0805
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SC88A