
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Comm X8R HT150C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 39 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | X8R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | Low ESL, High Temperature |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.88mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of C1210C390G1HAC7800 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 120PF 200V X7R 1206
CAP CER RAD 56NF 200V C0G 2%
CAP CER 22PF 500V X7R 1812
CAP CER 1210 39PF 100V ULTRA STA
CAP CER 1210 7.5PF 16V ULTRA STA
IGBT WITH ULTRAFAST SOFT RECOVER
CONN RCPT MALE 18POS GOLD CRIMP