C0603C821M3RACTU
Description
CAP CER 820PF 25V X7R 0603
DataSheet
C0603C821M3RACTU PDF
Type Description
Series:SMD Comm X7R
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:820 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:Bypass, Decoupling
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.034" (0.87mm)