
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CGJ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Capacitance: | 0.068 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 500V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.087" (2.20mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of CGJ6M4X7R2H683K200AA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0805 22PF 25V ULTRA STAB
CAP CER 10000PF 25V X7R 1206
CAP CER 0.056UF 100V X7R 2220
CAP CER 0.068UF 500V X7R 1210
CAP CER 3900PF 100V Y5V RADIAL
MEMS OSC XO 42.5000MHZ CMOS SMD
CAP CER 4700PF 1KV Z5U RADIAL